Masáže

Stiahnite si náš cenník masáží (0 kB) vo formáte pdf.Bankovanie

Terapia bankovaním je starodávna forma terapie pri ktorej sa vytvára na pokožke lokálny podtlak.

V Číne sa liečba bankami používala v priebehu tisícročí a dodnes je súčasťou tradičnej čínskej terapie. Bankovanie sa používalo aj v starovekom Egypte (prvá zmienka o ňom pochádza z roku 1550 pred. n. l., používalo sa tu na takmer všetky choroby) a v Grécku. Jeho veľkými zástancami boli preslávení lekári Galénos a Hippokrates.

Banky sú sklenené gule, v ktorých sa pomocou horiaceho knôtu vytvorí podtlak - vákuum. Ked zohriaty vzduch v banke chladne pokožka je jemne vťahovaná do banky. Banka zostáva na mieste po dobu 5 až 15 minút.

Účinky bankovania: z tela sa začnú odplavovať potnými žľazami a lymfatickým systémom všetky nečistoty, tzv. metabolity, tkanivo sa prekrví, dochádza k prečisteniu krvi a k zlepšeniu krvného obehu. Pri bankovaní dochádza k uvoľneniu zatuhnutých svalov a k odstráneniu bolesti.
Čokoládová masáž

Zbavte sa stresu, objavte relax a povzbudenie - takto sa dá charakterizovať masáž robená špeciálnym čokoládovým masážnym olejom.

Čokoterapia vo všeobecnosti je výnimočným prostriedkom proti zimnej depresii, stresu a zlej nálade. Zanecháva pleť jemnú, vyživenú a zahalenú do vône sladkej čokolády. Vôňu čokolády dokonca ucítite ešte celý deň.
Pozitívne pôsobenie čokolády na ľudský organizmus je známy už viac ako 2000 rokov. Vtedy sa vedelo, že čokoláda vyvoláva pocit dobrej nálady.
Dnes vieme, že čokoláda dokáže stimulovať v mozgu tvorbu dopamínu a uvoľňovať endorfíny a serotonin (hormóny šťastia). Tento účinok sa využíva aj pri masáži čokoládovými masážnymi olejmi. Masáž stimuluje telo a aróma čokolády myseľ.

Náš čokoládový masážny olej regeneruje, vyživuje a prekrvuje pokožku. Má antistresové, relaxačné a povzbudzujúce účinky a zlepšuje látkovú výmenu. Je vhodný pre všetky druhy pleti.
Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž Vám v porovnaní s klasickou masážou môže pripadať ako hladkanie. Je to preto, že pri tomto druhu masáže sa stimuluje lymfatický systém, celá sieť lymfatických vlásočníc, väčších lymfatických ciev a lymfatických uzlín.
Lymfa tečie tesne pod kožou a jej úlohou je odvádzať nečistoty do lymfatických uzlín na prečistenie lymfy. Pomocou tejto masáže sa tok lymfy urýchli, čim sa urýchli aj prečisťovanie organizmu. Taktiež sa zabezpečuje priaznivé odvádzanie prebytočnej tekutiny z tkanív Vášho tela a zároveň sa udržiava v pohotovosti a v dobrom stave Váš imunitný systém.
 

Prečo si dopriať manuálnu lymfodrenáž?
  • manuálnou lymfodrenážou môžete predchádzať opuchom spôsobeným nedostatočnou činnosťou lymfatického systému,
  • do určitej miery zmiernite celulitídu,
  • priaznivo ovplyvňuje Váš celkový zdravotný stav.


V našej ponuke nájdete aj prístrojovú lymfodrenážReflexná masáž chodidiel

Je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela.
Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šlapajách chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.
Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike, ktorá je základom najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch.
Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek.
Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh.
Anticelulitídna masáž

Zameriava sa na odstránenie celulitídy, tzv. pomarančovej kôry. Celulitída postihuje hlavne oblasť stehien, zadku a bruška, kde sa nahromadením rôznych odpadových a tukových látok vytvorili zmeny na koži, vnímané ako kozmetický nedostatok. Zároveň to signalizuje neúplnú funkčnosť lymfatického systému, ktorý nedokáže cez kožné tkanivo vylúčiť toxíny. Precíznym hĺbkovým premasírovaním sa klientke zlepší krvný obeh, docieli sa väčšia pružnosť pokožky, obnovenie odtoku lymfy a narušia sa tukové vankúšiky. V boji proti celulitíde je masáž výborným začiatkom, treba však tiež zvýšiť príjem tekutín, celkový pohyb, upraviť životosprávu a obmedziť stres.
Klasická masáž

Klasická masáž, nazývaná aj švédska masáž používa päť štýlov kĺzavých dlhých hmatov pri masáži. Tieto hmaty sú kĺzanie, hnetenie, tepanie, trenie a vibrovanie. Švédska masáž sa ukázala byť veľmi prospešnou v uvoľňovaní bolesti a stuhnutých kĺbov. Tak isto je dokázané, že švédska masáž v priebehu ôsmych týždňov dokáže zlepšiť stav pacienta s osteoartrózou kolien. Rovnako bolo preukázané, že je užitočná u jedincov so zlým krvným obehom. Vývoj švédskej masáže sa pripisuje Per Henrik Lingovi.
Relaxačná masáž

Veľmi uvoľňujúca a vhodná najmä pri bolestiach chrbta a celého tela, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresovania organizmu. Má obrovský profylaktický účinok a len minimum kontraindikácií. Masáž celého tela intenzívne pôsobí proti stresu, depresii a únave celého organizmu, má upokojujúci účinok. Masáž hlavy a šije uvoľňuje svalové napätie, vyvolané únavou a stresom, ktoré je často príčinou bolestí hlavy. Masíruje sa nielen zadná časť krku a hlavy, ale aj oblasť čela, okolie očí a spánkov. Pri tejto masáži sa používajú masážne emulzie alebo oleje napr. s obsahom jojoby, aloe vera, vitamínu B5, panthenolu či alantoinu.
Reflexná masáž

Reflexná masáž je založená na princípoch reflexov, ktoré sú uložené v rukách a nohách, a sú spojené s každým orgánom, žľazou, respektíve s každou časťou tela. Je to typ nepriamej masáže, ktorá sa robí na rukách alebo chodidlách a na nárte nôh. Používa sa v prípade, kedy sa nedá z rôznych dôvodov masírovať priamo postihnutý orgán.
Športová masáž

Špecifický druh klasickej masáže prevedenej vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je najmä po nadmernom zaťažení, netrénovaní pred výkonom a následnom dostavení sa pocitu "svalovice" a vôbec únave spôsobenej športovým výkonom. Masíruje sa silnými ručnými hmatmi pre zlepšenie športovej výkonnosti a fyzickej kondície.


Antimigrénová masáž

Antimigrénová masáž je hlboko relaxačná masáž šije, hlavy a tváre. Tam, kde sa pôsobí na akupresúrne body dochádza k uvoľneniu bolesti. Masážou docielime aj odstránenie únavy, nespavosti, bolesť hlavy, bolesť uší. Pomáha k uvoľneniu celého nervového systému, k vyladeniu oboch hemisfér, odstraňuje energetické bloky.Zdroj: Internet

Voľné termíny na masáže:


Utorok | 18.06.2019 - DNES
- žiadny voľný termín

Streda | 19.06.2019 - ZAJTRA
- žiadny voľný termín

Štvrtok | 20.06.2019
- žiadny voľný termín

Piatok | 21.06.2019
- žiadny voľný termín

Sobota | 22.06.2019
- žiadny voľný termín

Objednať sa na masáž


U nás môžete platiť aj:
Ticket Compliments, Ticket Energy, Ticket Multi, Cadhoc, Vaša Slovensko - Relaxačný lístok, Vaša Slovensko - Darčekový lístok

Pridajte sa k nám na facebooku a buďte medzi prvými, kto sa dozvie o našich novinkách a akciách: